Звіт про участь у конференції «VI European Congress of Methodology»

лго_для новост

23-25 Липня, 2014

Університет Утрехта

Факультет Соціальних та бихевиористских наук

Утрехт
Королівство Нідерланди

www.eam2014.fss.uu.nl

23 липня 2014 в місті Утрехт стартував VI Європейський Конгрес з Методології. У Конгресі взяла участь велика кількість європейських учених, що займаються соціологічної проблематикою і статистикою. Актуальними темами Конгресу стали: соціальне моделювання і побудова багатовимірних моделей, оптимізація процесу опитування респондентів (від методології побудови опитувальника до проблем репрезентативності вибірки), веб-опитування, статистичний аналіз даних.

Урочисте відкриття Конгресу було надано меру міста Утрехт — Jan Hendrikus Cornelis. Церемонія проходила в головній будівлі Університету, який заснований в 1462 році і розташований в самому центрі старого міста поруч з церквою Dom.

Представники наших компаній виступили з доповіддю на тему «Особливості опитувального інструментарію для соціологічного мережевого аналізу із застосуванням «хмарних» технологій. У рамках поставленого завдання, з одного боку — полегшити схему створення опитування, з іншого — спростити механізм проходження опитування, нами було реалізовано відповідне програмне забезпечення (www.socius.imsa.ua). Програма призначена для збору первинних даних шляхом проведення соціометричного опитування, їх подальшого структурно-функціонального аналізу методом мережевого аналізу та візуалізації результатів дослідження. Був розроблений та валідизований опитувальник. Використання «хмарних» технологій дозволило нам:

  • значно розширити можливості опитування;
  • спростити проходження опитування для респондента;
  • ввести можливість отримання «спонтанних» відповідей від респондентів;
  • збирати параданні в ході дослідження і коригувати хід дослідження за необхідності;
  • забезпечити доступність опитувальника в будь-якому місці і в будь-який час;
  • враховувати можливість непередбаченого переривання сесії проходження опитування тощо.

З тезами виступу можна ознайомитися за посиланням (http://www.eventure-online.com/eventure/publicAbstractView.do?id=240735&congressId=7746).

в тексте_новость

Тема доповіді викликала широкий інтерес серед учасників Конгресу, багато з яких зацікавлені у подальшій співпраці. Особливо продуктивною стала зустріч з колегами зі Стенфордського Університету і Університету Утрехта Доктором Т. Старком і Джоном Кросніком. Тема їх доповіді «Новий інструмент для побудови его-мереж в веб-опитувальниках» багато в чому перетинається з нашою темою. Ми сподіваємося на подальшу плідну спільну роботу для створення найбільш оптимальної технології збору, візуалізації та аналізу соціальних мереж.

для новости
здание_новость
новост_саша